2021-05-02 17:30

II niejsce naszych trampkarzy w turnieju na Słowacji 2013-10-20
13:57:40

dobra gra, lecz mały niedosyt po przegranej w finale.

Nasi trampkarze zajęli 2 miejsce w turnieju na Słowacji organizowanym przez Gminę Dobra oraz zaprzyjaźnioną gminę słowacką. Na Słowacje wyruszyliśmy już o 6:30 razem z Sokołem Słopnice. Podróż przebiegała w miłej atmosferze. Na miejsce dotarliśmy o godz. 8:45, gdzie zaproszono nas na lekkie śniadanie. Następnie udaliśmy się na stadion, aby przygotować się do meczu. Jeszcze wtedy nie wiedzieliśmy z kim będziemy grać. Po krótkiej rozgrzewce odsłuchaliśmy ,,Mazurka Dąbrowskiego” oraz hymnu Słowacji. Wtedy rozlosowano kto z kim będzie grał mecz o wejście do finału. Sokół Słopnice miał zmierzyć się z Dlha nad Oravou a nasza DOBRZANKA z Chlebnicami. Jako pierwsi mecz rozegrali nasi rywale z naszego powiatu, a my w tym czasie udaliśmy się na stadion oglądać grę przeciwników omawiając i mocne i słabe umiejętności. Nasi chłopaki próbowali porozumieć się ze swoimi zagranicznymi sąsiadami. Niektórym z nich szło to w miarę przyzwoicie lecz panu Dawidowi Niedojadowi ,,Fazie” nie przeszkadzały niezrozumiałe dla innych słowa, ale szybko znalazł wspólny język i długo z nimi rozmawiał. Tuż obok boiska głównego znajdował się mały orlik. Chłopcy grali tam w dziadka, ćwiczyli strzały oraz sami w swoim zakresie rozgrzewali do zbliżającego się meczu. Mecz Dlha-Sokół zakończył się wynikiem 1-2. Słowacy stawili bacznie czoła dotychczasowemu mistrzowi trampkarzy z sezonu 2012/2013. Nasza drużyna miała chwilę na grę na utrzymanie a następnie zaczęła swój mecz. Od samego początku nasi młodzi ,,Bad Boys” przeważali, uwieńczeniem dużej przewagi był świetny gol Tomka Miśkowca w górny róg bramki przeciwnika. Konsekwentne dążenie do podwyższenia wyniku zaowocowało w 16 minucie gdy do siatki po świetnym podaniu Krzyśka Judki trafił Maciek Tarasek. Do przerwy wynik nie uległ zmianie. Na drugą połowę młodzi Dobrzanie weszli z chęcią strzelenia następnych bramek. Nie minęło 10 minut a do siatki trafił Tatar, po świetnej indywidualnej akcji. Nasi przeciwnicy strzelili nam gola gdy po niegroźnie wyglądającej sytuacji tuż przy linii bocznej faulował jeden z naszych stoperów. Ładnym uderzeniem popisał się młody Słowak trafiając w okienko naszej bramki. Nasi chłopcy nie przejęli się tym golem tylko w ok. 44 minucie do siatki trafił nie kto inny jak Maciek Tarasek, który w tym meczu ustrzelł hat-tricka. Tak zakończył się mecz po ostatnim gwizdku sędziego. Po meczu poszliśmy na słowacki gulasz . Mieliśmy 2 godziny odpoczynku przed meczem finałowym. 3 miejsce wywalczyła drużyna gospodarzy pokonując Chlebnicę 4-2. Starcie finałowe Dobrzanka-Sokół zapowiadało się bardzo interesująco. Już na początku meczu przejęliśmy inicjatywę, lecz po rzucie rożnym dla Sokoła do własnej bramki trafił…Patryk Szerszeń. Nic z protestów naszych zawodników, że Sebek Miśkowiec wybił piłkę z linii bramkowej. Przeważaliśmy w każdym elemencie grą w piłkę, organizacją gry , dobrymi sytuacjami. Tylko szybkość piłkarze ze Słopnic mieli trochę lepszą od nas. Chłopaki dalej tworzyli sobie niezłe sytuacje. Dwa razy sam na sam z bramkarzem wychodził Maciek Tarasek, lecz za każdym razem trafiał w bramkarza. Pod koniec meczu na strzał z woleja z 30 metra zdecydował się Albert Zawada, lecz trafił w boczną siatkę. W drugiej połowie dobra gra przyczyniła się do tego, że znowu Maciek Tarasek i Żak spudłowali w 100% sytuacjach. Niewykorzystane sytuacje na strzelenie gola zemściły się na nas gdy po błędzie Wojtka Michorczyka, który źle wybijał piłkę swoją sytuacje miał jeden ze słopniczanów, który bezlitośnie wykorzystał swą sytuację. Nasi chłopcy nie smuścili głów tak jak w letnim sparingu lecz źli na siebie chcieli strzelić 2 bramki abyśmy tego meczu nie przegrali. Po jednym z rzutu rożnych po zamieszaniu w polu karnym do bramki trafił Sebek Miśkowiec. Na więcej bramek nie starczyło czasu i ostatecznie nasza młoda drużyna zajęła 2 miejsce. Dziękujemy naszym przyjaciołom z Dlhy nad Oravou za super przyjęcie i świetną zabawę. Z niecierpliwością czekamy na kolejną wspólną sportową rywalizację! Szczególne podziękowania dla Pana Starosty Jana Kamasa za super przyjęcie.

DOBRA: Koza,Michorczyk,Smoleń Damian,Szyrszeń,Gdowicz,Miśkowiec S,Zawada,Miśkowiec T,Koza R,Judka,Tarasek Ponadto:Klejdysz,Czopek,Trzópek,Wera Krywo, Żak, Lach

Dodane przez: albi, wyświetleń: 3149, Skomentowano 0 razy