2021-05-02 17:30

Mamy to! Viva la Serie A! 2017-06-08
12:42:44

Seniorzy pewnie przypieczętowali awans do Klasy A.

W niedzielę nasi seniorzy przypieczętowali sobie mistrzostwo, a co za tym idzie awans do A- klasy! Rywalem naszej drużyny był team Jaworzanki Jaworzna. Zmotywowani i głodni gry seniorzy od początku ruszyli do ataku. Cel był jeden - wygrać spotkanie, bez wprowadzania niepotrzebnej nerwówki. Początek meczu ułożył się dla nas genialnie. Do 10 minuty prowadziliśmy 2:0 po bramkach niezawodnego Michała Kuchty. Po strzelonych bramkach nasi zawodnicy próbowali nadal prowadzić grę i tworzyć następne sytuacje do strzelenia gola, brakowało jednak skuteczności. Drużyna z Jaworznej mogła zagrozić nam tylko poprzez wyprowadzenie szybkiej kontry, więc jasne było, ze nie możemy doprowadzić do takiej sytuacji, ponieważ mogłoby to skutkować groźną sytuacją pod naszą bramką. Około 40 min. błąd przy wybiciu piłki pod polem karnym popełnił jeden z naszych zawodników, futbolówkę przejął piłkarz naszego rywala i popędził na bramkę, został on jednak zatrzymany faulem przez Alana Jantosa, po czym sędzia wskazał na 11metr. Rzut karny został bezbłędnie wykorzystany przez kapitana drużyny przeciwnej. Ów sytuacja nie podcięła skrzydeł naszym piłkarzom i na przerwę schodziliśmy prowadząc... 4-1! Bramki zdobyli Adam "Hydrant" Podgórny (obchodzący w tym dniu swoje urodziny ) oraz Michaś Kuchta, który tym samym juz w pierwszej połowie skompletował hat-tricka. Na początku drugiej polowy w przedziale czasowym od 55-59 minuty nastąpiła wymiana ciosów niczym w najlepszych pojedynkach bokserskich. W 55 minucie bramkę dla naszej drużyny zdobywa - jak sami sie możecie domyślać - M. Kuchta, jak możemy zauważyć, Michał powrócił do gry po kontuzji barku z przytupem! Dwie minuty później tracimy bramkę spowodowaną chwilą nieuwagi naszej defensywy. Bramkę na 6:2 zdobył mocnym strzałem z rzutu wolnego z 18 metrów Wojtek Dziadoń. Pod koniec meczu straciliśmy jeszcze bramkę, ale wynik był juz przesądzony. Końcowy rezultat 6:3.

Całej drużynie należą się gratulacje za ten sezon. Mimo iż nikt nie chciał otwarcie przyznać, że celem numer jeden był awans do A Klasy – dla większości to było oczywiste i tak też się stało. Awans zapewniliśmy sobie na jeden mecz przed końcem, który odbędzie się za tydzień(18.06) z vice-liderem na naszym stadionie. Na podsumowania przyjdzie jeszcze czas, lecz powiem to jeszcze raz: MISTRZ JEST NAS! NIKOMU GO NIE ODDAMY (…)!!

Jaworzanka Jaworzna 3:6 (1:4) Dobrzanka Dobra
Bramki: 39'nieznane, 49'nieznane, 74'nieznane - 5'8'44'56' Kuchta Michał, 40' Podgórny Adam, 59' Dziadoń Wojciech
Skład: Kawalec(87'Nika)-Krywoborodenko,Dziadoń,Jantos,Brzeń-Judka,Zawada,Dziadoń-Podgórny,Kuchta,Jasiński

Dodane przez: Albi, wyświetleń: 3666, Skomentowano 0 razy