Skromne zwycięstwo Juniorów po trudnym meczu! 2009-05-19
21:36:00

DOBRZANKA DOBRA 1:0(0:0) Zyndram Łącko

Skład: Nika- Podgórny, Podgórni, Opyd, Kuchta P- Joniec(55 Janas A), Dziadoń, Pacura, Janas J(55 Smaga K)- Kuchta T, Palkij G(80 Lach D)

Bramka: Damian Opyd

W dzisiejszym meczu spotkały się drużyny juniorów LKS Dobrzanka Dobra i LKS Zyndram Łącko. Kluby zajmują kolejno 11 i 6 miejsce w tabeli. Pomimo wyższej pozycji "Zyndramu" w ligowej tabeli to młodzi dobrzanie, wzmocnieni piłkarzami grającymi ostatnio w pierwszej drużynie (M.Joniec, J.Janas, K.Dziadoń), byli cichym faworytem spotkania.

Mecz rozgrywany był na bardzo śliskiej murawie i trzeba było już od początku

grać mocno skoncentrowanym, aby nie zrobić jakiegoś "kiksu".

Piłkarze z Dobrej zaczęli z wielkim animuszem i już w 1min. mogli prowadzić.

W sytuacji sam na sam z bramkarzem rywali staje Grzegorz Palkij, zagrywa piłkę lobem ponad golkiperem, jednak ta dosłownie o pół metra mija bramkę.

Kolejna sytuacja bramkowa była już minutę później, Tomasz Kuchta uderza z pola karnego, ale bramkarz rywali łapie piłkę.

W tej fazie meczu "nasi" zdecydowanie przeważają, a rywale próbują kontratakami zagrozić naszej bramce, jednak świetnie dysponowana w tym meczu obrona gospodarzy pozwala zaledwie na dwa strzały, które mijają bramkę o co najmniej kilka metrów.

Kolejną groźna sytuację mamy w 20min. na strzał z dystansu (mniej więcej 25m

od bramki) decyduje się Marek Pacura, piłkę jednak piękną paradą wybija bramkarz rywali. W kolejnych minutach Karol Dziadoń kilkakrotnie pięknie zagrywa prostopadłe piłki lecz niestety w większości nasi napastnicy zostają wyprzedzani przez obrońców "Zyndramu". Do końca pierwszej części gry nasi wciąż napierają, szczególnie niebezpieczne są akcje skrzydłami gdzie szaleją Michał Joniec i Jakub Janas wspierani obrońcami Adamem Podgórnym i Pawłem Kuchtą. Po pierwszej połowie wynik jednak się nie zmienia i mimo dobrej gry "nasi" wciąż remisują.

Na drugą połowę młodzi dobrzanie wychodzą zmotywowani przez Trenera i przez całą drugą połowę kontrolują przebieg spotkania. Na początku kilka sytuacji stwarzają sobie Tomasz Kuchta i Grzegorz Palkij. W 55min. trener zmienia J.Janasa i M.Jońca, a na placu meldują się zmiennicy A.Janas i K.Smaga. Młodzi podopieczni Jarosława Kordeczki przeważają, grają piłką i stwarzają groźne sytuacje, szczególnie po rzutach rożnych.

Po jednym z nich piłka zbyt krótko wybita trafia pod nogi Krzysztofa Smagi, ten gubi ją na szesnastce, ale zza jego pleców wybiega Damian Opyd i lekkim strzałem pod poprzeczkę, pokonuje bramkarza "Zyndramu". 1-0 !!! Nareszcie upragniony gol dla przeważającej "Dobrzanki". Trzeba podkreślić, że bramkę zdobywa stoper, a jest to już jego 4 bramka w tej rundzie. Damian wykazuje się świetną skutecznością i wykorzystuje swoje dobre warunki przy stałych fragmentach. Obecnie jest on najlepszym strzelcem naszego klubu na wiosnę !!!

W 80min. kolejna zmiana, za Grzegorza Palkija trener wprowadza młodego Damiana Lacha.

Nasi nie zwalniają tempa, a tylko fantastyczna parada golkipera "Zyndramu" po strzale Adama Janasa sprawia, że "Dobrzanka" nie prowadzi 2-0.

Młodzi dobrzanie pomimo przewagi nie dają rady zdobyć kolejnych bramek. Mecz kończy się zwycięstwem, szkoda, że tak skromnym, bo patrząc na grę "naszych" można było spodziewać się zwycięstwa różnicą co najmniej trzech bramek. Atak dziś niestety mniej skuteczny.

Pomoc dyrygowana przez Karola Dziadońa długo utrzymywała się przy piłce i świetnie ją rozgrywała. Na pochwałę zasłużyła cała obrona (w składzie P.Kuchta,D.Opyd,P.Podgórni(c) i A.Podgórny) wspierana bramkarzem G.Niką, która zagrała dziś naprawdę bezbłędnie.

Cieszą kolejne 3pkt, a "nasi" stopniowo pną się w górę tabeli.

Dodane przez: Przemson, wyświetleń: 3949, Skomentowano 32 razy