2021-05-02 17:30

Podsumowanie sezonu LKS Dobrzanki Dobra – First Team! 2009-06-26
13:03:00

LKS Dobrzanka Dobra zajęła ostatecznie doskonałą jak na beniaminka, tuż za podium – 4 lokatę! Rozegrała 30 spotkań w sezonie. W rundzie jesiennej drużynę prowadził sądecki trener Andrzej „Jupi” Kuźma i udało mu się zgromadzić 25 „oczek”, zajmując 5 pozycję. Na wiosnę „Bad – Boys`ów” przejął znany w dobrzańskim środowisku młody, ale za to bardzo ceniony coach – Jarosław „Jaro” Kordeczka, który solidnie przepracował zimę z drużyną i poprawił dorobek swojego poprzednika o 3 pkt. Dobrzanka zdobyła 53 pkt. Za trzy tygodnie początek przygotowań do kolejnych rozgrywek.

BILANS LKS DOBRZANKI DOBRA W SEZONIE 2008/2009

30 meczów - 17 zwycięstw, 2 remisy, 11 porażek, bramki 79-56

Bilans jesieni: 15 meczów - 8 zwycięstw, 1 remis, 6 porażek, bramki 33-28

Bilans wiosny: 15 meczów - 9 zwycięstw, 1 remis, 5 porażek, br. 46-28

Kierując się powyższą statystyką (liczbami) można wyciągnąć dwa wnioski:
Pierwszy: Dobrzanka zagrała na wiosnę lepiej o jedno zwycięstwo.
Drugi: Dobrzanka poprawiła przez zimę swoją skuteczność – zdobyła 13 goli więcej niż jesienią, tracąc tyle samo w obu rundach.

Statystyki poszczególnych zawodników:
Grzegorz Nika 741`(ilość minut, jakie zagrał zawodnik) 10 (7-krotnie w pierwszym składzie) meczy, 16(puszczonych goli) – puszczał gole co 46 minut
Mateusz Łazarczyk 2049` 23(23)mecze, 40 – puszczał gole co 50 minut
Michał Smoleń 1830`, 22(21), 2 – tyle bramek strzelił w sezonie 08/09r.
Tomasz Niedojad 2139`, 26(23)
Grzegorz Drozd  1845`, 24(21), 7
Zbigniew Podgórni (jesień)
 485`, 6(6), 1
Michał Joniec 1054`, 18(10), 1
Kamil Blicharski 216`, 4(1)
Jakub Janas (wiosna) 463`, 7(6)
Artur Podgórni (wiosna)
990`, 11(11), 2
Grzegorz Palkij (wiosna)
113`, 4(0),  1

Jak widać na sukces całej drużyny nie składają się tylko Ci co strzelają bramki, lecz także Ci co jej bronią. „Wszyscy atakujemy, wszyscy bronimy” – tak mawia trener „Jaro” Kordeczka, a 2 bramkarzy, 12 obrońców, 9 pomocników i 4 napastników starają się wypełniać jego polecenie. Czwarta lokata jest zasługą pracy 27 piłkarzy.

Najlepsi strzelcy: Maciej Gąsior 16, Daniel Palkij 15, Paweł Drożdż 13, Wojciech Dziadoń 10, Grzegorz Drozd 7

Najładniejsze akcje bramkowe(propozycje):
1. 10.08.08r. Ogniwo 3 – 3 Dobrzanka, gol autorstwa Pawła Drożdża.
(…)2:2 - akcja w "trójkącie", K.Dziadoń do M.Gąsiora, który wystawia piłkę P.Drożdżowi a ten z 18 przymierza celnie w "okienko".

2.
11.04.2009
Dobrzanka 4:1(1:0) Przełęcz Tylicz, gol na 3:0 autorstwa znowu Pawła Drożdża.
(…)Karol Dziadoń
wycofuje piłkę do swojego brata Wojtka na 12 metr, ten idealnie odgrywa z klepki do Pawła Drożdża, który kończy fantastyczną akcję technicznym strzałem przy słupku. Wynik 3 do 0.

3
. 20.04.2009 Dobrzanka 3:0(1:0) Orkan Raba Wyżna. Gol autorstwa Karola Dziadonia.
(…)
Po tych sytuacjach przychodzi 57 minuta. AKCJA MECZU! Dziadoń Karol po otrzymaniu piłki w środku pola od wyprowadzającego atak z obrony Smolenia Michała, gra piłką na tak zwaną „ścianę” w polu karnym. Odgrywa mu piłkę Gąsior Maciej, po czym młody playmaker znów klepie tym razem do Palkija Daniela, który obsługuje kapitalną prostopadłą w pole 11 metrów. Karol ogrywając jeszcze jednego obrońcę wychodzi sam na sam i pewnie przy słupku umieszcza piłkę w bramce.

To są tylko moje propozycje. Czekam na wasze, bo mogło mi coś umknąć.

Liczba rundy jesiennej:
1320 – tyle minut zagrał Wojciech Dziadoń w rundzie jesiennej. Zagrał we wszystkich meczach od pierwszej minuty, schodząc z boiska tylko jeden raz w 60 minucie z powodu kontuzji.
Porównując John Terry w sezonie 2007/2008 zagrał ponad 50 pełnych meczów dla Chelsea, nie schodząc z boiska ani razu ;)

Liczba rundy wiosennej:

5 – tyle bramek ze stałych fragmentów na wiosnę strzelił kapitan drużyny – Maciej Gąsior. Piłkę posyłał za każdym razem w okienko bramki rywala. Nie miało dla niego znaczenia czy piłka jest ustawiona po prawej stronie pola karnego czy po lewej. „Cumel” wziął odpowiedzialność na swoje barki i okazał się prawdziwym liderem drużyny.
Tak dla porównania Juninho Pernambucano grał w Lyonie 8 sezonów i strzelił w tym czasie ponad 100 goli dla swojego klubu we wszystkich rozgrywkach(Ligue, Puchar Francji, Puchar Ligi Francuskiej, Liga Mistrzów). Dobrzański „Juninho” nie może być gorszy ;p

Jak widać do tych najlepszych „troszeczkę” nam brakuje. ;)

Najładniejsze bramki:

1. Na pewno jeden ze stałych fragmentów w wykonaniu Maćka Gąsiora. Wybieram ten z meczu z „Przełęczą” Tylicz. Piękny, precyzyjny strzał w okienko. Ten strzał jest o tyle ważny, że dał nam prowadzenie (1:0) w tym spotkaniu, a do tego momentu gra nam po prostu nie układała się najlepiej.
2. Podobna sytuacja. Jedna z bramek Grześka Drozda ze stałego fragmentu. Legenda Dobrzanki przyzwyczaiła nas do atomowych uderzeń już w poprzednich latach, a w tym sezonie „Grzela” strzelił 7 bramek(wszystkie z rzutów wolnych). Najładniejsza i chyba najważniejsza to ta z meczu z Tymbarkiem na wyjeździe(dla przypomnienia Grzesiek strzelił także gola, oczywiście z rzutu wolnego w meczu z Harnasiem w rundzie jesiennej). Piłka ustawiona na 17 metrze na wprost do bramki. „Drozdu” wystrzela pocisk w długi róg, jednak piłka wpada do siatki(w samo okienko) pomimo interwencji bramkarza.
3. Bramka Wojtka Dziadonia na 1:1 z Grybovią w Grybowie. Wjazd z lewego skrzydła w pole karne, minięcie dwóch obrońców i posłanie piłki w samo okienko, obok bezradnie interweniującego Kantora.

To tylko propozycje. Nie możemy zapomnieć o tych bramkach Pawła Drożdża z rzutów wolnych czy też kąta zerowego;) mnóstwo bramek strzelił także nasz snajper, as atutowy – Daniel Palkij. Kilkakrotnie dawał nam zwycięstwo dzięki swoim trafieniom w ostatnich minutach(z Ogniwem czy Zawadą). Ważne bramki zdobywali także obrońcy. Nareszcie mamy wielkich stoperów, którzy wchodzą na stałe fragmenty i strzelają(Artur Podgórni i Michał Smoleń), chociaż ten drugi dysponują także dobrym dośrodkowaniem(mecz w Tyliczu ;p). Także nasi skrzydłowi coś ustrzelili. Szalenie waleczny Damian Drożdż 4-krotnie pokonał bramkarza rywali, a Andrzej Gargas raz w meczu z Hartem, popisując się pięknym strzałem z rzutu wolnego. Na koniec warto wspomnieć o rezerwowych. Krzysiek Smaga wszedł w meczu z Modułem i od razu w debiucie ustrzelił dwa gole, natomiast Grzesiek Palkij wszedł w meczu z Porońcem i nie dość, iż wprowadził sporo ożywienia w szeregach gospodarzy to jeszcze na koniec meczu przypieczętował zwycięstwo swoim golem.

Statystyka będzie w najbliższym czasie jeszcze udoskonalana. Błędy, proszę mi zgłaszać w komentarzach. I czekam na wasze propozycje odnośnie bramek i akcji bramkowych.

Dodane przez: Naczelny, wyświetleń: 3661, Skomentowano 11 razy