16:38:00

Łosoś Łososina Dolna 1:1(0:0) DOBRZANKA DOBRA

Gol dla DOBRZANKI: 60' Lach Damian

Dobra: Nika- Podgórny, Podgórni, Opyd, Kuchta- Krywoborodenko, Pacura, Miśkowiec, Palka(46 Lach)- Smaga, Janas

Dziś rano odbył się mecz 1 ligi juniorów starszych pomiędzy Łososiem Łososina Dolna i Dobrzanką Dobra. Goście z Dobrej przystąpili do meczu w optymalnym składzie licząc na zdobycz punktową z niżej notowanym rywalem.

Od początku meczu dobrzanie opanowali pole. Wymieniali dużo podań konstruując zaczepne akcje. Ku zaskoczniu piłkarzy Dobrzanki rywale pomimo młodego składu prezentowali się całkiem dobrze: rozsądnie się bronili i szybko przechodzili do groźnych kontrataków. Już w pierwszych 15 minutach dwukrotnie w dogodnej sytuacji znalazł się Krzysztof Smaga, jednak w obu przypadkach piłka po jego strzale minimalnie mijała słupek. W 20min. strzał Damiana Miśkowca z lini wybił obrońca gospodarzyKilka minut później na uderzenie z dystansu zdecydował się Marek Pacura, które ze sporym trudem obronił bramkarzChwilę potem w pole karne wpadł Jakub Janas, po ostrym wejścu rywala kości aż trzeszczały, jednak sędzia nie zareagował !! Rywale stwarzali sobie sytuację po stałych fragmentach i indywidualnych akcjach, ale przez całą pierwszą połowę oddali jedynie jeden groźny strzał w światło bramki. Pierwsza połowa pomimo przewagi gości kończy się bezbramkowym remisem.

W przerwie trener Jarosław Kordeczka dokonał jednej roszady, Adama Palkę zastąpił Damian Lach. Drugą połowę znów dobrze rozpoczęli nasi. Kontrolowali oni przebieg gry. W 60min. długie podanie Adama Podgórnego minęło obrońców, a Damian Lach znalazł się w powietrznym pojedynku z bramkarzem. Damian zachował zimną krew, trącił piłkę głową, ominą bramkarza i przewracany przez obrońcę zdołał umieścić piłkę w pustej bramce !! Dobrzanka prowadzi 1-0 !! Dobrzanie nie zwalniali tępa i próbowali zdobyć kolejne bramki. W 70min. akcja skrzydłem gospodarzy zostaje przerwana faulem. Pomocnik Łososia dośrodkowuję w pole karne, piłkę w tłoku wybija Damian Opyd, sędzia jednak dopatruje się że Damian dotkną piłkę ręką. Pomimo protestów sędzia wskazuje na wapno. Fatalny błąd arbitra. Tu waro wspomnieć sytuację jaka miała miejsce w zeszłym roku, gdy rywale również otrzymali kuriozalny prezent od sędziego (w 96 min !!! jeden z 4 zawodników łososia będących na spalonym zdobył tam wyrównującą bramkę). Czy to przypadek, że sędziowie mylą się się na korzyść drużyny z Łososiny Dolnej ?? Nie mnie to oceniać, jednak może jest coś na rzeczy. Wracając do meczu, napastnik gości wykorzystał zaistniałą sytuację i doprowadził do wyrównania. Dobrzanie zareagowali błyskawicznie i rzucili się do bardziej agresywnego ataku. Najpierw strzał z rzutu wolnego oddał Adam Podgórny jednak piłka minęła bramkę o centymetry. Chwilę później Krzysztof Smaga udeżał z lewej strony, piłkę wybił przed siebie bramkarz, ale do dobitki nie zdążył Damian Lach. Pod koniec swoje sytuacje mieli: Marcin Krywoborodenko (strzał z rzutu wolnego i potężne uderzenie z woleja, w obu sytuacjach dobrze bronił bramkarz gospodarzy),Jakub Janas i Damian Opyd (piłka po jego strzale głową odbiła się od poprzeczki potem od ziemi, ale nie wpadła do bramki). Wynik końcowy to 1-1 !!

Dobra gra naszych juniorów nie dała 3pkt. ale widać spory postęp, a to daje nadzieję, że w kolejnych meczach chłopaki zaprezentują się równie dobrze i zdobędą kolejne punkty.

Dodane przez: fantomas, wyświetleń: 3360, Skomentowano 5 razy