2021-05-02 17:30

Zwycięstwo Juniorów w pierwszym meczu o ligowe punkty! 2010-03-27
20:58:00

DOBRZANKA DOBRA 1:0(0:0) Laskovia Laskowa

Zwycięskiego gola w 81 minucie zdobył Damian Lach, po precyzyjnym prostopadłym podaniu Jakuba Janasa.

Dobra: Nika- Podgórny(88 Krywoborodenko), Podgórni P, Opyd, Skwarczek- Brzeń(46 Jantos), Pacura, Miśkowiec, Palka A- Janas, Lach.

Laskovia: Surdziel M. - Doktor J., Kuzak P., Wojtas M.(65' Jajeśnica B.), Dominik M- Matras R.(46' Matras M.), Pasionek R., Pajor A., Jonik J.(65' Gutowicz M.), Surdziel J.(46' Jędrzejek P.), R Matląg

Na uwagę zasługuje fakt, iż w zespole juniorów LKS DOBRZANKI DOBRA zadebiutował w pierwszym składzie trampkarz - Dominik Skwarczek i pokazał się z bardzo dobrej strony.

Dobrzanka swój pojedynek rozgrywała jako gospodarz na stadionie Laskovii. Prezesowi KS Laskovia serdecznie dziekujemy za udostępnienie obiektu!

Mecz rozgrywany był na boisku w Laskowej jednak to Dobrzanka była gospodarzem.
Przeciwnicy od początku stawiali twarde warunki, prezentując głównie fizyczny i siłowy futbol. Jedanak raz po raz, co raz częściej do gry dochodzili gospodarze i coraz pewniej czuli się na połowie przeciwnika. Pierwsze10-15 min. Gra toczyła sie w środkowej strefie boiska, a obrona szybko i sprawnie rozbijała ataki rywali. Na skrzydłach szarpali Adam Palka wraz z Kubą Janasem, jednak w pierwszej połowie brakowało ostatniego, decydującego dogrania. Duże zagrożenie stwarzały rzuty rożne świetnie wykonywane przez M.Pacurę. Mimo to najlepszą okazję do pokonania bramkarza rywali miał D.Miśkowiec, który po wybiciu przez przeciwników piłki na 16 metr precyzyjnie uderzył, płasko, tuż na ziemią, ale piłka trafiła "tylko" w dobrze interweniującego bramkarza. Obrona spisywała się bardzo dobrze, świetnie jakiekolwiek górne zagrania rywali czyścił D.Opyd.
W przerwie doszło do jednaj zmiany za A.Brzenia na murawie pojawił się A.Jantos.
Początek drugiej połowy to głównie twarda walka w środku pola, i minimalna przewaga Laskowej.
Przeciwnik mimo tego oddawał mało strzałów a jak już dochodził do akcji podbramkowej piłka stawała się łupem G.Niki. W tym czasie gospodarze zaczęli się budzić do gry i zdobywać przewagę.
Świetnie radząc sobie w ataku, coraz śmielej poczynając sobie na połowie przecwinika w końcu wywalczyli rzut rożny. Dośrodkowanie M.Pacury... piłka spada na głowę D.Opyda... ale piłka po jego strzale o centymetry mija słupek. Mimo wszystko był to znak, że czas najwyższy zdobyć bramkę. I rzeczywiście w 81 min. meczu, szybka akcja Bad Boys. W środku pola do piłki dopada K.Janas , świetnym podaniem obsługuje Damiana Lacha , który prowadzi piłkę kilka metrów, i wpakowuje ją do siatki obok krótkiego słupka bramkarza. 1:0 !
Chwilę po tej akcji na boisku melduje się M.Krywoborodenko zmieniając A.Podgórnego. Laskovia jeszcze w końcówce miała swoją piłkę meczową, ale bardzo dobrą okazję zmarnował napastnik "gości" i posłał piłkę wysoko nad poprzeczką.
Mecz kończy się wynikiem 1:0.

Warto wspomnieć, że w dzisiejszym pojedynku, swoje występy zaliczyło dwóch trampkarzy. Dominik Skwarczek rozegrał pełne 90 minut na lewej stronie obrony i wcześniej wspomniany Alan Jantos, którty na boisku pojawił się na drugą połowę spotkania.

Dodane przez: JK / DSK, wyświetleń: 2346, Skomentowano 11 razy