2021-05-02 17:30

Zawody chłopców z gimnazjum o Puchar Szkół Gminy Dobra w piłce nożnej 2007-05-09
20:51:00

Gimnazjum w Dobrej - Gimnazjum w Jurkowie 2:1 (2:0)

Bramki: dla Dobrej: P. Podgórni 17, P. Bień 37, dla Jurkowa: Jakub Janas 55.

Dobra: G. Nika –  K. Turek,  A. Wątor,  J. Podgórni,  P. Liszka (25 P. Ranosz) – I. Dudzik, D. Kołodziej,  P. Bień,   K. Smaga (30 M. Bień) – P. Gąsior,  P. Podgórni Rezerwowi: A. Podgórny,  R. Piętoń
Jurków: S. Kołodziej – M. Sabura, S. Judka, A. Ligas, P. Dusza – M. Mrózek, J. Mrózek, D. Kuchta (46 R. Walczak), W. Trzópek – J. Janas, P. Kuchta

Dobra, 08.05. Dzisiaj na boisku sportowym klubu Dobrzanka Dobra odbyły się gminne zawody o Puchar Szkół Gminy Dobra. W zawodach wzięły udział reprezentacje gimnazjów z Dobrej i Jurkowa. W składach obu drużyn znaleźli się zawodnicy naszego klubu. Mecz rozpoczął się tak jak planowano, czyli o godz. 9. Obaj sędziowie (nauczyciele wf z Dobrej i Jurkowa) postanowili, że mecz będzie trwał 2 razy po 30 minut. Po losowaniu stron przez kapitanów, mecz rozpoczęli zawodnicy z Jurkowa. Pierwsze minuty meczu to spory chaos na boisku, który spowodowany był słabym zgraniem obu zespołów. Dlatego też przez pierwsze dziesięć minut oglądaliśmy mnóstwo strat i dużo wykopywanych piłek "wprzód". Po jednym z takich wykopów do piłki doszedł Paweł Gąsior i oddał strzał, który trafił jednak w słupek bramki strzeżonej przez bramkarza z Jurkowa. Prawdziwa gra rozpoczęła się w 15 min. Mądre ustawienie piłkarzy z Dobrej oraz pressing założony na obrońcach i pomocnikach drużyny Jurkowa, spowodował zazębianie się akcji. Pierwsza bramka padła w 17 min, kiedy to po przechwycie i podaniu na skrzydło pięknym dośrodkowaniem popisał się Paweł Gąsior - piłka minęła dwóch obrońców i trafiła pod nogi Przemysława Podgórniego, który spokojnym, technicznym strzałem pokonał bramkarza rywali - Stanisława Kołodzieja. Po tej bramce piłkarze z dobrzańskiego Gimnazjum spuścili z tonu i do głosu kilkakrotnie dochodzili piłkarze z Jurkowa, jednak dobrzańska obrona poza pojedynczymi błędami grała pewnie. Mimo to piłkarze z Jurkowa nadal atakowali, lecz piłka po strzałach Jakuba Janasa i Pawła Kuchty lądowała w rękach golkipera z Dobrej - Grzegorza Niki. Chwilę potem sędziowie zarządzili przerwę.
Tuż po niej znowu do głosu doszli młodzi dobrzanie. Akcje Pawła Gąsiora, Przemysława Podgórniego i Ireneusza Dudzika mogły zakończyć się bramkami. W 37 min po przechwycie Dawida Kołodzieja i jego podaniu pięknego gola zdobył Paweł Bień, który strzałem z ponad 20 metrów w samo "okienko" nie dał szans bramkarzowi z Jurkowa. Gimnazjaliści z Dobrej w dalszym ciągu atakowali, czego skutkiem było kilka rzutów rożnych. Po jednym z nich w polu karnym znalazł się Przemysław Podgórni, który mocno uderzył piłkę głową, ta jednak została przewrotką wybita z linii bramkowej przez jednego z obrońców Jurkowa. Po chwili kolejny rzut rożny wykonywali piłkarze z Dobrej a pięknym uderzeniem z przewrotki popisał się Paweł Gąsior - piłka przeleciała pół metra nad poprzeczką. Dobrzanie opadli z sił i na boisku zaczęła rządzić drużyna Jurkowa. W dalszej części gry po indywidualnych błędach obrony z Dobrej dwukrotnie "sam na sam" z bramkarzem znalazł się Jakub Janas, ale obydwa te pojedynki przegrał z kapitalnie broniącym Grzegorzem Niką. Jednak "co się odwlecze to nie uciecze" . Chwilę potem kolejny błąd obrony z Dobrej wykorzystał w końcu Jakub Janas. Była to 55 minuta. kilka minut później była jeszcze sporna sytuacja, w której niefortunnie bronił Stanisław Kołodziej - prawdopodobnie wybił już piłkę z poza linii bramkowej, jednak bramka nie została uznana. Dwie minuty pózniej rozległ się ostatni gwizdek, a piłkarze z Dobrej unieśli w górę puchar. Zwycięską drużynę zobaczymy prawdopodobnie za tydzień w Tymbarku na zawodach powiatowych. Życzymy dalszych sukcesów.

Dodane przez: Przemo, wyświetleń: 3375, Skomentowano 22 razy