Z Piekła do Nieba! 2011-10-16
19:33:49

Zuber Krynica 2:4(2:1)DOBRZANKA DOBRA

GOLE: 2x Podgórny Adam, Dziadoń Karol, Miśkowiec Damian

Kolejny kapitalny mecz młodzieży i fantastyczny comback po fatalnej pierwszej połowie! Świetny mecz Karola Dziadonia(gol, 2 asysty) oraz Adama Podgórnego(2 gole), bardzo dobra postawa młodego Opyda na pozycji stopera oraz świetna zmiana kapitana juniorów Miśkowca(zdobywa gola na 3:2)!

DOBRA: Kołodziej- Joniec, Dziadoń W, Opyd, Podgórni P(46 Krywoborodenko), Podgórny, Dziadoń K(80 Palka), Zawada, Palkij G(46 Miśkowiec)- Gąsior, Lach

Bardzo ciekawy mecz obejrzeli kibice zgromadzeni na stadionie Krynicy w niedzielne, wczorajsze popołudnie. Spotkanie o dwóch obliczach. Pierwsza część gry to absolutna dominacja gospodarzy i schodząc do szatni mogliśmy się tylko cieszyć z tego rezultatu. W drugiej połowie zobaczyliśmy zupełnie inną Dobrzankę, o czym świadczy wynik. Ale zacznijmy od początku.

Rozpoczęliśmy fatalnie. Długie piły na rosłych napastników Zubera przyniosły im w pierwszych minutach, ba sekundach dwie stuprocentowe sytuacje, po których dwukrotnie piłkę z linii bramkowej wybijał debiutujący w pierwszym składzie – Damian Opyd. Otrzymaliśmy dwa ciosy na dzień dobry, jednak mimo to dalej śpimy. Nie potrafimy wyjść z własnej połowy, nie potrafimy przytrzymać piłki, kompletna bezradność. I w końcu w 15 minucie tracimy bramkę w pozornie niegroźnie wyglądającej sytuacji. Kapitan gospodarzy otrzymuje piłkę na 12m i posyła ją w długi róg bramki strzeżonej przez Kołodzieja. Nie da się ukryć, zasłużyliśmy sobie. Jednakże mieliśmy troszkę pecha w tej sytuacji, gdyż gdyby jeden z naszych obrońców się nie poślizgnął z pewnością strzał gracza z uzdrowiska zostałby zablokowany. 1:0 i wreszcie zaczynamy wymieniać jakieś podania, przynajmniej próbujemy. W 27 minucie, podanie na wolne pole do Damiana Lacha, a ten w sytuacji jeden na jeden lobuje i.. piłka mija słupek o dosłownie centymetry. W 35 minucie gospodarze podwyższają prowadzenie. Dośrodkowanie z lewego skrzydła na długi słupek, strzał głową snajpera, futbolówka odbija się od poprzeczki i wg asystenta Pana Michalika przekracza linię bramkową i wychodzi w pole, jednakże mamy 2:0. Sytuacja kontrowersyjna. Wznawiamy od środka i porywamy się na wymianę ciosów z dobrze dysponowanymi dzisiaj gospodarzami. W 40 minucie rzut wolny z lewej strony boiska, w okolicach linii środkowej. Bez chwili zastanowienia piłkę bierze Karol Dziadoń posyła ją w pole karne przeciwnika, po przekątnej, tam na gazie wbiega Adam „Hydrant” Podgórny i i technicznym strzałem w sytuacji jeden na jeden strzela bramkę kontaktową. Do przerwy 2:1.
W szatni pada kilka mocnych słów, trener robi dwie zmiany. Przemka Podgórniego i Grześka Palkija zmieniają juniorzy – Damian Miśkowiec i Marcin Krywoborodenko. Na drugą połowę wychodzimy mocno skoncentrowani, z pianą na ustach. Od pierwszych sekund można było dostrzec zupełnie inną drużynę. Zaczynamy prowadzić grę, grać piłką i strzelamy szybko bramkę wyrównującą. Na strzał z 35m decyduje się Wojtek Dziadoń, jest on kompletnie nieudany, piłka trafia pod nogi Karola Dziadonia, ten schodzi na lewą nogę i z 18m technicznym strzałem w długi róg, wyrównuje stan meczu. Z pewnością jest to jeden z kluczowych momentów tego meczu. Zuber spuszcza powietrze, a Dobrzanka dostaje wiatru w żagle. Kilka minut później prostopadle podanie z głębi pola, Karol Dziadoń wpuszcza młodziutkiego Damiana Miśkowca w ulicę, a ten niczym stary wyjadacz, ze stoickim spokojem w sytuacji jeden na jeden pokonuje golkipera Kryniczan technicznym strzałem po ziemi i jesteśmy na prowadzeniu! Taki wynik nas zadowala, troszeczkę się cofamy, czyhając na kontry. Konsekwentnie w defensywie, mądrze w ataku, w myśl tego hasła dokończyliśmy ten mecz. W 88 minucie Adam Podgórny mija dwóch rywali, gra na ścianę z kapitanem Maćkiem Gąsiorem, wychodzi sam na sam z Ortylem, mija i jego i nonszalancko strzela do pustaka ustalając wynik meczu na 2:4! Z piekła do nieba! Z 2:0 wyciągamy na 2:4, takie zwycięstwa cieszą najbardziej. Jeszcze w końcówce zagotowało się pod bramką Staszka „Tygrysa” Kołodzieja, jednakże dzięki swoim fantastycznym interwencjom uchronił on nasz zespół przed nerwową końcówką.

Niemożliwe staje się faktem. Wywozimy 3 punkty z trudnego terenu, po bardzo emocjonującym meczu. Już za tydzień mecz z wyżej notowany i bardzo renomowanym rywalem – do Dobrej przyjeżdża Glinik Gorlice.

Dodane przez: JK, wyświetleń: 3368, Skomentowano 0 razy