2021-05-02 17:30

Wyjazdowe zwycięstwo Juniorów! 2011-10-22
13:20:05

Helena Nowy Sącz 0:4(0:2)DOBRZANKA DOBRA

Po dwutygodniowej przerwie juniorzy Dobrzanka wracają na ligowe boiska. W 13. kolejce tego sezonu pokonali pewnie na wyjeździe Helenę Nowy Sącz 4:0. W składzie można było zauważyć jedynie nieobecność Damiana Lacha. Chociaż do tego zdążyliśmy już się przyzwyczaić. Jego brak spowodowany był oczywiście jutrzejszym meczem seniorów.
Helena postawiła dziś trudne warunki. Wynik nie mówi za dużo o przebiegu meczu. Spotkanie zaczęło się od dwóch strzałów D. Miśkowca, oraz spokojnej gry Dobrzanki. Z upływem czasu i goście starali się dojść do sytuacji bramkowej, ale prędzej takowe były wynikiem błędami naszych defensorów, niż jakichś składnych akcji rywala.
W 20 minucie w końcu udaje się wyjść na prowadzenie. Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska, pewnym strzałem piłkę w siatce umieszcza M. Krywoborodenko.
Dobrzanka starała się pójść za ciosem i zdobyć drugiego gola. Jednak niespodziewanie po błędzie M. Iwańskiego gospodarze mogli wyrównać. Na szczęście ta wpadka nie miała żadnego skutku.
Na 2:0 czekaliśmy do 35. minuty. Wtedy właśnie, pewnym strzałem obok bramkarza piłkę w siatce umieścił Maciej Kulig. Do przerwy wynik nie uległ zmianie. Po zmianie stron obraz gry nie poprawił się dla Heleny. Dobrzanka dalej kontrolowała mecz.
Po godzinie gry było 3:0. Dośrodkowanie Marcina Krywoborodenki perfekcyjnie wręcz wykorzystał obrońca gospodarzy nie dając swemu bramkarzowi szans.
Po tym trafieniu gra już się rozluźniła. Dobrzanka grała więcej piłką z tyłu, pewnie powstrzymując ataki gospodarzy.
W 70. minucie miała miejsce najlepsza akcja meczu. M. Krywoborodenko podał do A. Palki który odegrał do D.Miśkowca,ten zaś zagrał do K. Chochoła, "Gruby" piętą oddał z powrotem piłkę kapitanowi który wykończył dzieło. 4:0.
Do końca meczu już żadna bramka nie padła.
Dobry powrót drużyny na boisko. Jest to ważne w kontekście dwóch ostatnich spotkań jesieni. Najpierw meczu w Tymbarku z KST, oraz tydzień później spotkania z Sokołem Słopnice w Dobrej!

Gole: Krywoborodenko Marcin, Kulig Maciej, og, Miśkowiec Damian

DOBRA: Leśniak- Koza, Iwański, Jantos, Skwarczek- Krywo, Palka A I, Kubowicz, Kulig(75 Hołuj)- Chochół K(65 Palka A II), Miśkowiec

Dodane przez: JK, wyświetleń: 2851, Skomentowano 0 razy