2021-05-02 17:30

Szalony mecz Seniorów, popis Wojtka Dziadonia i zwycięstwo dające IV miejsce! 2011-11-11
18:05:59

Sokół Stary Sącz 2:3(1:1) DOBRZANKA DOBRA Gole: 3 x Dziadoń Wojciech, og Dziadoń Wojciech

Trzy gole stopera seniorów Wojtka Dziadonia zdobyte głową po rzucie rożnym ,(czwarty samobójczy na 2:2 też głową;))), mnóstwo walki i emocji i ważne zwycięstwo , które daje nam IV Miejsce na koniec szalonej rundy. Początek sezonu tragiczny, końcówka to totalna odmiana postaw i zachowań naszych piłkarzy. Wszystko to sprawiło że DOBRZANKA żyje i walczy na złość i przekór wszystkim, którzy spisali nas na straty.

FRAGMENT MECZU

SOKÓŁ STARY SĄCZ - DOBRZANKA DOBRA

Najpierw się z ciebie śmieją, potem cię lekceważą, później z tobą walczą a na końcu WYGRYWASZ!!!!! DOBRZANKA DOBRA to więcej niż klub!

DOBRA: Kołodziej- Joniec, Niedojad, Dziadoń W, Zawada- Palkij G, Gąsior(80 Miśkowiec), Dziadoń K, Podgórny(70 Krywoborodenko)- Lach, Palkij D(90 Podgórni P)

Kończymy te rundę zgodnie z oczekiwaniami – wygrywamy w Starym Sączu, pokonując 3:2 czerwoną latarnię ligi, po bardzo ciężkim meczu. Nie sposób nie wspomnieć o wyczynie naszego stopera powracającego do gry po kontuzji – Wojtka Dziadonia. Wojtti strzelił wczoraj 4 bramki, niesłychane! Hat-trick dla Dobrzanki  i jednego „dołożył” ekipie ze Starego Sącza. ;)  co ciekawe wczoraj wszystkie bramki strzelaliśmy po stałych fragmentach gry, co się nam wcześniej raczej rzadko zdarzało. A zaczęło się to wszystko tak..

Rozpoczęliśmy bardzo źle i było od razu widać, że to Sokół gra ambitniej i to właśnie bardziej gospodarzom zależy na zwycięstwie. W 7 minucie z lewej strony, kilka metrów od rogu szesnastki, piłkę na prawej nodze ułożył sobie Sobonkiewicz i pięknym strzałem z 30m pokonał bezradnego Kołodzieja. Dobrzanka dostaje prawy sierpowy i zaczyna się budzić, ale bardzo powoli. Z uwagi na fatalną murawę spotkanie to nie było porywającym widowiskiem. W 22 minucie z prawej strony piłkę dośrodkował Michał Joniec, a tam szczupakiem piłkę do siatki posłał Wojtek. Wyrównanie i zaczynamy grać coś lepiej. Do przerwy bez zmian.
Na drugą połowę wychodzimy skoncentrowani, czego efektem jest bramka na 2:1 z 63 minuty. Rzut wolny na 35m, piłkę wrzuca Karol Dziadoń, ta w zamieszaniu podbramkowym spada pod nogi Wojtka Dziadonia i jesteśmy na prowadzeniu. Po mimo prowadzenia Dobrzanka nie poprzestaje i frontalnie atakujemy, chcąc tym samym zakończyć ten mecz. Kilka minut później mamy wyrównanie. Stoper Sokoła robi klasyczny wyjazd, drobne nieporozumienie między naszym stoperem a bramkarzem, Wojtek lekko trąca piłkę, Staszek wychodzi z bramki, a piłka wpada tuż przy słupku. Do końca meczu zostało kilka minut, szukamy szczęścia w stałych fragmentach. W 86 minucie rzut rożny dla Dobrzanki. Piłkę na 6m, na krótki słupek wrzuca Karol Dziadoń, tam najwyżej wyskakuje Wojtti i jesteśmy w niebie. Teraz już nikt nam nie wyszarpie tego zwycięstwa. Do końca meczu kontrolujemy jego przebieg. Gramy proste środki i utrzymujemy piłkę na połowie rywali. Wygrywamy i w doskonałych nastrojach kończymy tę rundę.

Na koniec warto dodać, iż wczorajsze spotkanie sędziowało tylko dwóch sędziów. Chyba najlepiej będzie jak pozostawimy to bez komentarza.

Do zobaczenia wiosną na boiskach okręgówki, teraz kilka dni odpoczynku, do póki śnieg nie spadnie – zabawy na orliku, a następnie czeka nas hala i rozgrywki z nią związane.

Dodane przez: JK, wyświetleń: 3408, Skomentowano 11 razy