2021-05-02 17:30

Minimalna porażka Juniorów na boisku Lidera! 2012-04-14
14:17:41

Galinik Gorlice 2:1(0:0) Dobrzanka Dobra gol: Miśkowiec Damian

Brakło bardzo niewiele. Dosłownie kilku minut. Dobrzanka przegrała z liderem 2:1 tracąc bramki pod sam koniec spotkania. Ale od początku.
W podstawowym składzie brakło dziś 3 ważnych ogniw: M. Krywoborodenko, M. Kubowicza oraz D. Lacha. Do tego zarówno Adam Palka jak i Damian Miśkowiec mogli zagrać jedynie po 45. minut. Mecz rozpoczął ten pierwszy, zmieniony w przerwie przez tego drugiego. Biorąc pod uwagę te liczne braki oraz klasę rywala, Dobrzanka zmuszona była zagrać bardzo defensywnie. Drużyna bardzo dobrze się do tego dostosowała. Z poświęceniem walcząc o każdą piłkę oraz dobrze się organizując, nie daliśmy rywalom zbyt wielu klarownych bramkowych szans w pierwszej części gry.
Po przerwie obraz gry nie uległ drastycznej zmianie. Dobrzanka dalej się broniła, Glinik starał atakować. Jednak wraz z wejściem na boisko Damiana Miśkowca udało się stworzyć dwie bardzo dobre sytuacje. Co prawda w pierwszej popularnemu "Miśkowi" brakło centymetrów, jednak przy drugim podejściu już było dużo lepiej. Po świetnej indywidualnej akcji otworzył wynik spotkania.
Ta bramka oczywiście pobudziła gospodarzy jeszcze bardziej. Dobrzanka starała się, jednak duże zmęczenie dawało już się we znaki co pozwalało Glinikowi coraz lepsze sytuacje.
W 88. minucie piłkę w polu karnym złapał Adam Leśniak, jednak po chwili została mu ona wybita, oraz skierowana do naszej bramki. 1:1! Dosłownie trzy minuty potem, w doliczonym czasie gry, przy bierności naszych stoperów, w pole karne wbiegł zawodnik rywali i strzałem po ziemi ustalił wynik meczu.
Brakło na prawdę niewiele, mimo tak zmienionego składu Dobrzanka grała na prawdę dobrze, było dużo walki, poświęcenia, woli zwycięstwa. Brakło tylko szczęścia.

"Słowa uznania dla chłopaków za tą walkę, do 89 minuty perwekcyjnie wykonywali założenia taktyczne, brakło bardzo niewiele by zrobić dużą niespodziankę"! Była to dobra i wartościowa lekcja gry z mocnym rywalem na prawdziwym stadionie do gry w piłkę nożną! Glinikowi dziękujemy za sportową rywalizację i gratulujemy  zwycięstwa."

DOBRA: Leśniak- Koza, Jantos, Iwański, Skwarczek- Kulig, Palka A I(45 Miśkowiec), Czyrnek, Chochół K, Hołuj(55 Niedojad)- Palka A II

Dodane przez: Marcel, wyświetleń: 2942, Skomentowano 1 raz