HORROR z happy endem naszych seniorów 2007-10-31
10:58:00

DOBRZANKA DOBRA - TURBACZ MSZANA DOLNA 3:2 (0:0)

Bramki: P. Drożdż 70, Palkij 89-k, P. Drożdż 92.

Niedzielny mecz pomiędzy dwoma przed sezonowymi faworytami zapowiadał się na hit sezonu. Stwierdzenie to okazało się prawdziwe. Walka o każdy metr boiska i o każdą piłkę, szybkie tempo, żelazna konsekwencja w grze, świetne sytuacje, popisy strzeleckie, dramaturgia oraz kontrowersje! Te wszystkie elementy wpłynęły na obraz tego niesamowitego spektaklu. Jedyne co zawiodło to jak zawsze - stan naszej murawy - no ale cóż, komentarz w tej sprawie wydaje się być w tych okolicznościach bezsensowny. W tej sprawie już wszystko zostało powiedziane a efektów jak nie było tak nie ma!!!!!

Pierwsze minuty spotkania należały zdecydowanie do gości z Mszany. Mocne tempo narzucone od pierwszych minut, walka oraz bezpośredni sposób rozgrywania piłki spowodował że Turbacz stworzył dwie bardzo dobre sytuacje, które o mały włos nie skończyły się stratą bramki. Po tych 10 minutach nasi zrozumieli że dzisiejszy rywal to mocny , zdecydowany i zmotywowany gracz, który przyjechał w jednym celu pokonać nas na własnym terenie!!!!

Dobrzanie na ten stan rzeczy zareagowali pozytywnie i zdecydowanie. Szybka kombinacyjna gra, podwajanie oraz wyprzedzanie naszych obrońców spowodowało iż DOBRZANKA przejęła zdecydowanie inicjatywę, spychając gości do defensywy z której z małymi przerwami nie wychodzili już do końca meczu. Piłkarze z Dobrej w tej części gry stworzyli kilka świetnych okazji do strzelenia bramki. Najlepsze z nich miał: Gąsior Maciej, chybił w obu indywidualnych próbach strzału z dystansu, Palkij Daniel którego dwie akcje zostały zablokowane przez obrońców w ostatniej chwili. Smoleń Michał, którego potężny strzał z 20 metrów obronił bramkarz, oraz Niedospiał Rober, który przy rzucie rożnym wykazał się po raz kolejny iż walka w powietrzu oraz dochodzenie do sytuacji bramkowych przy stałych fragmentach gry to jego wielki atut!! Ach gdyby tylko ta precyzja w uderzeniach głową!!!

Turbacz odpowiedział jedną świetną akcją, po której mocny precyzyjny strzał napastnika gości wędrował wprost pod poprzeczkę naszej bramki, na szczęście Mirek Miśkowiec staną na wysokości zadania i uratował naszych przed stratą bramki.

Druga połowa przebiegała bardzo podobnie. Dobrzanka prowadziła grę, Turbacz wyprowadzał groźne kontrataki, które szybko niwelowała pewnie grająca obrona!!

Obraz meczu uległ zmianie w 72 minucie!! Po zamieszaniu pod polem karnym Turbacza, Paweł Drożdż strzelił gola , po lekkim precyzyjnym strzale w długi róg bramki. Otwierając wynik spotkania!!! Gdy wydawało się że, mecz jest już wygrany, po jednym z kolejnych naszych ataków, Turbacz wyprowadził kapitalną kontrę, którą po kilku szybkich podaniach, praktycznie do pustej bramki, zakończył strzałem ich napastnik. 75 minuta i mamy 1:1.

Nasi zaczęli grać bardzo nerwowo i niedokładnie. Popełniając przy tym spore błędy w defensywie. Turbacz grając z kontrataku w 81 minucie wykorzystał jeden z tych błędów. Akcja z kontry lewym skrzydłem, dośrodkowanie na długi słupek, strzał głową zamykającego akcję zawodnika z Mszany i Dobra przegrywa 1:2. Na trybunach smutek, złość i żal iż będąc drużyną lepszą przegrywamy ten mecz. W 89 minucie faul na naszym zawodniku w polu karnym Turbacza i sędzia będąc 3 metry od przewinienia pewnie wskazuje na wapno. Decyzja wzbudza spore kontrowersje i wściekłość gości. Sędzia kara jednego z krewkich przyjezdnych czerwoną kartką. Karny pewnie na bramkę zamienia Palkij Daniel strzeljąc 14 gola w tej rundzie.

W 91 minucie w zamieszaniu, bramkę strzela Damian Drożdż, sędzia jednak nie uznał gola. Co nie udało się Damianowi udało się jego starszemu bratu Pawłowi(Bohater dzisiejszego meczu). W 92 minucie wbiegając z piłką w pole karne zdecydował się na strzał z 16 metrów. Piłka tuż przy słupku wpadła do siatki. Szał radości opanował stadion w Dobrej.

Takim wynikiem zakończył się ten mecz. Cóż tu wiele mówić. MISTRZ JESIENI W DOBREJ!!!!!!!

Wielkie brawa i słowa uznania dla naszych piłkarzy. Walka, Abicja, Atmosfera, Poświęcenie, Duch DRUŻYNY. To elementy które cechują naszych piłkarzy. Mistrzostwo jesieni jest we właściwym miejscu. Za tydzień ostatni mecz rundy. W niedziele na boisku w Rupniowie o godz 13 zostanie rozegrany zaległy mecz z tamtejszą Błyskawicą!!! Kibiców prosimy o doping a piłkarzy o koncentrację. Stawką jest 13 pkt przewagi nad drugą drużyną po rundzie jesiennej!!!