AKS Ujanowice 4:4(1:1)DOBRZANKA DOBRA

Skład: Nika-Podgórny A, Podgórni P, Niedojad T, Janas J- Drożdż D, Gąsior M, Zawada A, Pacura M- Drożdż P, Kuchta

Poza tym grali: Baran A(30 min), Opyd D(45), Palkij G(45),Smaga K(40), Bień M(20),Joniec(20)

W dzisiejszym meczu nasza drużyna zagrała w bardzo odmłodzonym składzie.

Mecz odbywał się w śnieżnej scenerii. Boisko było zaśnieżone i grząskie więc ciężko mówić o prawdziwej grze w piłkę ale był to ostry trening. Mecz ten był bardzo potrzebny młodszym zawodnikom oraz piłkarzom którzy w pierwszej drużynie są rezerwowymi i w poprzednich spotkaniach kontrolnych grali w niepełnym wymiarze czasu. Zawodnicy ci pokazali się z dobrej strony. Wprawdzie znów mecz był podobny do meczu z Turbaczem gdzie do 30 minuty drugiej połowy przegrywamy 4:1 i w ostatnie 15 minut strzelamy 3 gole, ale wrażenie pozostawili dobre. Nasi piłkarze prowadzili grę, akcje toczyły się na połowie przeciwnika, który dobrze kontrował, dzięki czemu prowadził już 4:1. Na szczęście końcówka w wykonaniu młodych dobrzanów była bardzo dobra. Dwie indywidualne akcje Krzyśka Smagi, który strzelił bramkę i pięknie asystował przy golu Pawła Drożdża, oraz mocne wejście Adama Podgórnego pozwoliły nam odrobić straty.

Na uwagę w tym meczu zasługuje dobre zrozumienie w pierwszej połowie Maćka Gąsiora oraz Arkadiusza Zawady, którzy po raz pierwszy zagrali razem w środku pola. Dwie bramki wracającego do formy Pawła Drożdża(szczególnie ta pierwsza była przedniej urody), oraz pewna gra Jakuba Janasa, który tym meczem potwierdził aspiracje do gry w pierwszym składzie drużyny seniorów(Kuba to rocznik 91-więc to piłkarz młodego pokolenia). Na pozytywną recenzje zasługuje również gra Adama Podgórnego(Adam wprawdzie jedno dobre zagranie przeplatał słabszym, ale grał bardzo aktywnie i strzelił ważną bramkę w końcówce).

Dziękujemy naszym rywalom za mocny sparing i życzymy sukcesów w A klasie. AKS to drużyna, która już od kilku sezonów należy do ścisłej czołówki limanowskiej klasy A, prezentuje spory potencjał. Ciekawe czy wreszcie go wykorzysta i powalczy o awans! Życzymy im tego.

Jutro mecz z kolejnym ciekawym zespołem o olbrzymim potencjale. Naszym rywalem będzie Sokół Słopnice. Mecz odbędzie się o 15 na boisku rezerwowym w Tymbarku. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy!

Dodane przez: Jarinho, wyświetleń: 2658, Skomentowano 6 razy