2021-05-02 17:30

ZWYCIĘSTWO NA INAUGURACJĘ !!! 2009-04-05
20:31:00

DOBRZANKA DOBRA 4:1(4:0) Wierchy Rabka

Bramki: Gąsior Maciej 6,22, Dziadoń Wojciech 12, Palkij Daniel 35- Piotr Tupta 69

DOBRZANKA: Łazarczyk- Joniec, Niedojad, Drozd, Smoleń- Dziadoń W, Gąsior M(72 min Dziadoń K), Zawada A, Gargas A(56 min Drożdż D)- Palkij D(88 min Kuchta T), Drożdż P

WIERCHY: Karnicki- Zając ,Majerski, Mitoraj(86 Gierczyk) ,Tupta- Smieszek, Niedzwiedź(32min Książek), Pędzimąż, Czyszczoń,- Leśniak, Jagosz

Żółte Kartki: Dziadoń-Tupta, Mitoraj, Śmieszek

Widzów:200

Mecz inaugurujący rundę wiosenną w wykonaniu naszej drużyny wypadł bardzo okazale. Losy meczu zostały wyjaśnione już w pierwszej połowie.

Pierwsze minuty to duża determinacja oraz koncentracja naszych piłkarzy. Widać że bardzo zależało im na zwycięstwie:

Po pierwsze- to pierwszy mecz rundy wiosennej na swoim stadionie,

PO DRUGIE- PIERWSZY MECZ BEZ NASZEGO PREZESA MARIANA GĄSIORA, DLA KTÓREGO DEDYKUJEMY TO ZWYCIESTWO,

Po trzecie- to mecz w którym debiutuje w roli nowego Prezesa  Jacek Szyrszeń.

Wynik meczu otworzył kapitan drużyny(grający dziś naprawdę świetne zawody) Maciej Gąsior, strzałem po rzucie wolnym z około 17 metrów. Maciek zadedykował tą bramkę zmarłemu w grudniu Tacie. Ten gol rozluźnił nerwy naszych zawodników, po czym ruszyli do szturmu bramki rywali. W 12 minucie akcje całej drużyny zakończył Wojtek Dziadoń, przytomnością w zamieszaniu podbramkowym. Trzecia bramka to znów świetna akcja formacji ofensywnych po której drugiego gola strzela nasz kapitan. W 35 minucie Palkij Daniel dostaje kapitalne podanie i wykańcza akcje strzelając pewnie  swojego gola.

Pierwsza połowa to koncert w grze obronnej całej drużyny oraz bardzo dobra skuteczność

.

Druga odsłona to już inny mecz. Goście bojąc się powtórki z San Marino wyszli bardziej skoncentrowani, grając agresywniej. Nasi piłkarze nie grali już tak zdecydowanie i konsekwentnie w destrukcji jak w pierwszej połowie. Widać było rozluźnienie oraz radosną grę. Efektem takiego biegu wydarzeń byłą groźna akcja rywali po prawej stronie boiska. Na nasze szczęście błąd obrony nie zdołał wykorzystać napastnik rywali nie trafiając z 7 metrów.

Ten sygnał ostrzegawczy nie został należycie zinterpretowany przez gospodarzy. W 69 minucie bramkę po stałym fragmencie strzela kapitan Wierchów Tupta Piotr. Od tego momentu mecz ma już słabszy okres. Dużo nerwowości, strat, niedokładności . Na nasze szczęście słabo grającej Rabki nie było już stać na strzelenie kolejnych goli. Dobrzanka utrzymała wynik, kontrolując wydarzenia na boisku.

Reasumując mecz miał dwa oblicza. Pierwsza połowa koncertowa druga troszkę słabsza. Cieszymy się z ważnego zwycięstwa, nasi piłkarze są dobrze przygotowani widać w nich już spore doświadczenie, rutynę oraz chęć strzelania bramek. Duże wyrazy uznania należą się naszej obronie która w pierwszej połowie gra bezbłędnie, udzielając się w akcjach ofensywnych. Za dzisiejszą grę należy wyróżnić Macieja Gąsiora, Michała Jońca, Grzegorza Drozda oraz Tomka Niedojada, Trzej ostatni to obrońcy, myślę więc że problemy z obroną oraz z grą defensywną całej drużyny(która w meczach sparingowych wyglądała słabo) odejdą w niepamięć.

Wielkie dzięki za walkę dla naszych piłkarzy a kibicom za liczną obecność.

Na koniec mała ciekawostka. Należy wspomnieć iż na trybunach było wiele znanych postaci z naszej piłkarskiej rodziny!Jedną z nich był Prezes Okręgowego Związku Piłki Nożnej Pan Marian Kuczaj, który pełnił obowiązki obserwatora poczynań sędziów w tym meczu.

Dodane przez: Jarinho, wyświetleń: 4315, Skomentowano 17 razy