DOBRZANKA DOBRA 3:0(1:0) Orkan Raba Wyżna

Bramki: Drożdż Damian, Dziadoń Karol, Gąsior Maciej

DOBRZANKA: Łazarczyk - Joniec, Niedojad, Drozd, Janas J (45 Palkij G) - Dziaodń W, Dziadoń K, Gąsior M (90 Smaga K), Smoleń M - Palkij D, Drozdż D(75 Kuchta T)

Orkan Raba Wyżna: Kołodziej - Czyszczoń Michał, Czyszczoń Mateusz, Filipek (60 Radola), Bogdał, Zara - Tepre, Antolak, Zięba(46 Traczyk), Bochnak - Zubek

Zółte Kartki: Dziadoń W - Bogdał, Radoła.

Widzów: 350.

Dobrzanka w trzecim meczu z rzędu na własnym boisku odniosła trzecie pewne zwycięstwo. Dzisiaj wyższość gospodarzy uznać musiała przedostatnia drużyna ligi Orkan Raba Wyżna.

Nasza ekipa mimo zmian personalnych w wyjściowej jedenastce, od początku spotkania przystąpiła do ataku. Pierwsza połowa stała pod znakiem stałych fragmentów gry. Przez 45 minut zagrożenie pod bramką gości tworzył Michał Smoleń swoimi autami, Maciej Gąsior dośrodkowaniem z rzutów rożnych , których było aż 5. Raz po raz do bramkowych sytuacji dochodził Dziadoń Wojciech, Drożdż Damian i Janas Jakub. W 11 minucie sędzia dyktuje rzut karny za ewidentny faul obrońcy gości na Damianie Drożdżu. Do piłki podchodzi etatowy egzekutor "11" Wojciech Dziadoń. Niestety tym razem musiał uznać wyższość bramkarza Orkana Kołodzieja Piotra, który nota bene był najlepszym piłkarzem przyjezdnych w tym meczu. Mimo lekkiego rozczarowania gospodarze ani na moment nie przestali szturmować bramki rywali z Raby. W 30 minucie po dwójkowej akcji Palkija Daniela i Drożdża Damiana, ten ostatni pewnie otwiera wynik meczu strzałem przy słupku. Damian do tej pory był wchodzącym piłkarzem z ławki a w tym meczu pod nieobecność Gargasa Andrzeja i brata Pawła Drożdża dostał szansę gry od pierwszej minuty! Wydaje się, że Damian ją wykorzystał gdyż zagrał naprawdę świetne zawody.

Do końca pierwszej połowy wynik się nie zmienia, choć nasi tworzą kilka  ciekawych akcji. Orkan odpowiedział jedną prostopadłą piłką na napastnika, który zmylił obronę i wyszedł sam na sam. Na szczęście Mateusz Łazarczyk pewnie wyszedł wysoko na przedpole i wybił piłkę na aut.

Druga połowa to koncert w wykonaniu gospodarzy. Utrzymywanie przy piłce, szybka kombinacyjna gra w środku pola Maćka Gąsiora i Karola Dziadonia, sprawia że Dobrzanka ma kilka wybornych sytuacji! W 50 minucie po faulu na Wojtku Dziadoniu, sędzia dyktuje drugiego karnego w meczu. Do piłki podchodzi Joniec Michał. Młody obrońca po treningu strzeleckim został jako drugi (najlepiej strzelającym karne) wytypowany do strzelenia karnego. Niestety i tym razem nasz zawodnik chybia i wynik nie ulega zmianie.

Po tych sytuacjach przychodzi 57 minuta. AKCJA MECZU! Dziadoń Karol po otrzymaniu piłki w środku pola od wyprowadzającego atak z obrony Smolenia Michała, gra piłką na tak zwaną „ścianę”w polu karnym. Odgrywa mu piłkę Gąsior Maciej, po czym młody playmaker znów klepie tym razem do Palkija Daniela, który obsługuje kapitalną prostopadłą w pole 11 metrów. Karol ogrywając jeszcze jednego obrońcę wychodzi sam na sam i pewnie przy słupku umieszcza piłkę w bramce. Po tym golu nasi kontrolują przebieg meczu. Należy wspomnieć iż w 65 minucie kapitalnie zachowuje się Kołodziej Piotr broniąc strzał z główki po rzucie rożnym Dziadonia Wojtka. W 90 minucie kapitan drużyny wykonuje swoje etatowe zagranie. Wolny z 18 metrów i pewna bramka Macieja Gąsiora obciąża konto bramkarza Orkana (jedyny błąd tego piłkarza grającego świetne zawody). Maciej w trzecim meczu z rzędu strzela trzeciego gola z rzutu wolnego (przypomina to grę Leszka Pisza w Legii Warszawa w latach 90. Maciek jako stary legionista po tych meczach zasługuje na takie porównanie :). Po trzech meczach DOBRZANKA z 9 pkt szykuje się do meczu z wiceliderem Łososiem Łososina Dolna. Patrząc na formę i grę naszych chłopaków w Łososinie zapowiada się ciekawy spektakl! Już dziś wszystkich kibiców zapraszamy!!!

Dodane przez: Jarinho, wyświetleń: 4238, Skomentowano 44 razy

1 Dziękuje;)
Jao2009-04-19 18:19:00
2 Spoko trener!Przyjemność po naszej stronie!
piłkarz2009-04-19 19:04:00
3 Gratulacje!
UK2009-04-19 19:11:00
4 dzięki Piter
;))))2009-04-19 19:19:00
5 ta raba nie grała tak żle. Ale jak by karne to by był wysoki wynik!!!
kibic2009-04-19 19:23:00
6 chłop się wylał na dom sasiada i zamieszki na trybunach, ozdoba meczu. Pietrek z brzuchem goniący Karalucha
BUHAHAHAH ale Wiocha2009-04-19 19:24:00
7 KS Zakopane 1 - 0 Poroniec Poronin, Zawada Nowy Sącz 1 - 6 Grybovia Tęgoborze-:-Moduł Zagórzany mecz przerwany przy stanie 0:3 z powodu zdekompletowania drużyny gospodarzy LKS Kobylanka 4 - 2 Orawa Jabłonka KS Tymbark 2 - 0 KS Biecz Ogniwo Piwniczna Zdrój 1 - 1 Łosoś Łososina Dolna . NO wyniki ciekawe ale jaja z łososiem szansa na 2 miejsce jest trzeba tylko powalczyć z nimi za tydzień
to co jedziemy na awans???2009-04-19 19:33:00
8 proste: 4 pozycja na koniec bankowo ale jest szansa na pierwszą 3 o 2 narazie nie mówmy głośno bądźmy czarnym koniem(albo żółtym;)
2 miejsce i awans2009-04-19 19:47:00
9 ale że Baca znów obronił sam na sam to nie napisali:-))) ważne że zero wreszcie z tyłu:-)))
Baca2009-04-19 19:49:00
10 kiedy foty z meczu??
??2009-04-19 19:55:00
11 napisali że baca rewelacyjnie bronił ale baca przyznaj mało miałeś pracy dzięki kolegom z obrony;)))
obrońca;))))2009-04-19 20:09:00
12 i tak ma być w każdym meczu!!! Wy sie staracie i ja i są tego wyniki!!!
Baca2009-04-19 20:21:00
13 miał dwie groźne akcje i ładnie się zachował, ale trzeba przyznać że obrona grała dość pewnie w tym meczu!!!jak zresztą w poprzednich też
kibic2009-04-19 20:21:00
14 będą zdjęcia dziś???
??2009-04-19 20:35:00
15 Muszę przyznać że akcja po której padła druga bramka palce lizać ;) Mecz pod zdecydowane dyktando Dobrzanki;) tyle w tym temacie
marcos2009-04-19 20:38:00
16 myśle ze będziemy czarnym koniem rozgrywek nikt nas nie docenia i mówią tylko o walce zakopanego z łososiem o drugą lokate, a tu po zimowych zmianach wychodzi na to że jest jeszcze jeden mały klub co zmienił oblicze w rundzie wiosennej!!
kibic2009-04-19 21:01:00
17 Kto wytypował egzekutorów jedenastek?Dziadoń przy całym szacunku do tego co robi to do karnych sie poprostu nie nadaje i to wiadomo od lat.Zresztą to nie pierwsze jego pudła z wapna.Co do Jońca to jest jeszcze za mało ograny w meczach seniorskich stąd stres zjadł go przy strzale.Karne należy powierzyć rutyniarzom:Gąsior,Smoleń czy też Drozd.Bo z silniejszym przeciwnikiem dwa niewykorzystane 11-stki to gwóźdź do trumny.
prawdomówny2009-04-19 21:06:00
18 dziwne! Wojtek dziadoń strzelił już wiele pewnych karnych w tej lidze i w a klasie i żadko się mylił a Joniec poprostu wygrał rywalizację na treningu strzeleckim o karnego. Gąsior Maciek karne strzelał słabo za to wygrał o wolne i efekty są. A smoleń michał na trening strzelecki nie przyszedł wiec nie miał okazji strzelać!! Zamiast mówić o czymś czego się nie wie to lepiej przyjsc na trening i popatrzeć co robią piłkarze i jak się prezentują a potem sypać teksty że ktoś się nie nadaje!!!Strzelali najlepsi i się pomylili! Tyle w temacie!
gówno prawda2009-04-19 21:13:00
19 jak od lat wiadomo ze dziadoń do 11 się nie nadaje to pytam kto strzelił karnego w meczu z tyliczem???? od lat chyba nie byłeś na meczu dobrzanki i z tąd takie pomysły masz!
piłkarz2009-04-19 21:15:00
20 Przyponij kiedy sie wcześniej pomylił? Pozatym jako jedyny na treningach strzela 10 na 10!!
??2009-04-19 22:22:00
21 co ze zdjęciami???będą jakieś?kiedy?
klopsik2009-04-19 22:36:00
22 "Prawdomówny" taki podpis zobowiązuje, więc bądź prawdomówny i podpisz się z imienia lub nazwiska. Osądzać jest łatwo innych, gdy jest się anonimowym. Gratulacje chłopaki jesteście naprawdę dobrzy.
RAFAŁ2009-04-19 22:36:00
23 alem za nim gnoł, prawiem go mioł, skunks mi uciek
uważaj łotka bo się wpierd..do błotka2009-04-19 22:45:00
24 będą może jutro, musze je pierwsze dostać.
w72009-04-19 23:00:00
25 Gratulacje:) i życze powodzenia w meczu z Łososiem!
gonzalez2009-04-20 09:16:00
26 Ale jaja...Mamy tylko 3 pkt straty do drugiego miejsca!
plusik2009-04-20 10:32:00
27 fajna gra, widać że druzyna walczy i chce wygrywać!!!oby tak z łososiem
poldek2009-04-20 11:56:00
28 NIkt nie napisał, że Wojtek spier*olił tyle świetnych okazji na zdobycie bramek.. Gdyby nie on, byłoby 8:0 i to dopiero byłby wynik!!
.2009-04-20 20:20:00
29 zróbcie z tymi zdjęciami bo one naprawdę tę stronę sprawiają bardziej atrakcyjną!!!!
prosze!!2009-04-20 20:31:00
30 najlepiej jest kogos opier*alac. widocznie wojtti w tym meczu nie mial szczescia ale wykazywal duza chec do gry!!! masz trzy pkt a tobie nadal malo. zastanow sie albo sam wejdz na boisko
xxx2009-04-20 20:48:00
31 SUPER to następnym razem powiem mu żeby nie szarżował tak bo zadużo sytulacji stwarza a potem są problem..
kolega2009-04-20 21:14:00
32 dajcie spokój temu Wojtkowi!!! nie strzelił i ciekawe co w tym aż takiego strasznego??? ważne są 3pkt i wygrana a nie czy ktoś strzela karnego czy nie!!!! to jest loteria a nie obowiązek strzelić z karnego gola!!! Wojti olej to co piszą, wygrasz na treningu znowu konkurs i to ty będziesz strzelał karnego w meczu!!! drużyna to całość 11-stu na murawie, rezerwowi i trener z zarządem to jest drużyna a nie sam Wojtek!!!
Baca2009-04-20 22:02:00
33 kiedy zdjęcia z meczu???
???2009-04-20 22:05:00
34 Dokładnie, najlepiej stać z boku i krytykować, zapraszamy na trening, pokażcie co potraficie,co z tego ze zmarnował jakieś sytuacje, zawodowcy nieraz z dużo łatwiejszych nie trafiają. Jak będzie naprawdę ważny mecz to strzeli, już wiele razy pokazał co potrafi.
pozdro.2009-04-20 22:40:00
35 Sorry nie chciałem:D to może sobie odpuszcze, bo bezemnie dobrzanka będzie wygrywać 8:0:D
wojtti2009-04-20 23:09:00
36 'Gdyby nie on, byłoby 8:0 i to dopiero byłby wynik' - stary ale jesteś zakompleksiony ;) przypominasz Abramowicza, albo szejka Man City. Nie zadowala Cię już samo zwycięstwo wywalczone w heroicznym boju, tylko chcesz jeszcze więcej. Zastanawia mnie tylko czy jesteś kibicem, wrogiem czy leśnym dziadem ;) ale to nie ważne - przemyśl swoje postępowanie. Żaden mecz nie wyjdzie idealny. Czasami sobie bramkarz zaśpi i nie wyjdzie do piłki, obrońca coś zawali, pomocnik niedokładnie zagra, napastnik zmarnuje setke itd. Ale to chyba normalne na tym poziomie(to jest 6 liga). Jeśli Ty tego nie rozumiesz - to sorry gwiazdo, nie przychodź na mecze jakiejś tam Dobrzanki tylko od razu jedź do Londynu na Ligę Mistrzów :)
Alves2009-04-20 23:12:00
37 Pewnie napiszecie że bronię brata. Bzdura! Może i zawalił bo coś mógł strzelić, ale są takie mecze w których po prostu nie idzie i nie strzelisz gola (wiem z autopsji) - w trampkarzach nie strzeliłem paru karnych i notorycznie setki marnowałem(zostało mi do dziś;D) ;) Teraz kiedy przyszedł Jaro jest klimat, jest drużyna, mamy jasno postawiony cel i chcemy wspólnie go zrealizować. Nie wytykamy błędów innych tylko patrzymy na siebie. Dobrzanka to więcej niż klub ;) pozdro
38 Jestescie najlepsi!!!!!! oby tak dalej!!!!
;):):)2009-04-20 23:48:00
39 FOTY Z NIEDZIELI W GALERII
W2009-04-21 00:02:00
40 spoko zdjęcia, prawie każda wazna akcja meczu ujeta przed w trakcie i po zakończonej akcji!!!szacun
!!!!2009-04-21 08:29:00
41 http://bielanka.home.pl/orkan/viewpage.php?page_id =30 oni też mają spoko zdjęcia ale pokazują tylko ich drużynę....najczęściej ich bramkarza bo miał dużo pracy;)))))
fotoanalityk2009-04-21 08:58:00
42 nie czepiajcie sie sie tak Wojtka. Razem z Mackiem byli i tak najlepsi na boisku.
obserwatores2009-04-21 09:17:00
43 jak Maciek byl najlepszy na boisku to ja chyba bylem nie na tym meczu. strzelil ladna bramke z wolnego i jak zawsze mial do wszystkich pretensje,a kompletnie nic wielkiego nie pokazal. wojtek mimo ze nie strzelil nic byl od niego 2 razy lepszy
serotawresbo2009-04-21 11:15:00
44 TAK DOBRZANKA BEZ WOJTKA NAPEWNO BEDZIE WYGRYWAC ZE 100:0 ! BO JEZELI SIE WOJTEK NIE WTRACA DO GRY MIEDZY CHLOPAKOW TO IM IDZIE SUPER ! A JAK WOJTUS PRZEJMIE PILKE TO LECI SAM KIWA SIE ZE WSZYSTKIMI I NIE PODAJE SAMOLUB ! MOZE CHLOPAK MYSLI ZE NATRYBUNACH SIEDZI LOWCA TALENTOW I GO WEZMIE DO BARCELONY ! HA HA HA HA HA HA HA ! MOZE DOSC M AZEN I LEPIEJ KOGOS Z LAWKI WPUSCIC ZA WOJTKA ! PITER POZDRO BYLO COOL