Szcześliwy finał dramatycznego meczu - BACA wracaj do zdrowia!!! 2009-05-13

DOBRZANKA DOBRA 4:3(1:1) Ogniwo Piwniczna Zdrój

Bramki: Gąsior Maciej 2X(60, 64 min), Palkij Daniel 2X(12, 92 min)

DOBRZANKA: Łazarczyk(23 Nika)- Smoleń, Drozd, Podgórni, Janas(60 Joniec)- Drożdż D(83 Kuchta), Dziadoń K, Zawada(63 Palkij G), Dziadoń W- Palkij D, Gąsior M

Ogniwo: Cięciwa- Smyda, Jarzębak, Mucha(85 Dropek), Mikołajczyk- Rożek, Mikrut, Dorula,Weber(68 Sztuczka), Sobonkiewicz, Łukaszczyk

W dzisiejszym meczu było wszystko. Tragedia, strach, radość, euforia, piękne bramki i dużo emocji. Szkoda tylko że tak mało kibiców w środku tygodnia zjawiło się na meczu. Mecz zaczął  się od przewagi gospodarzy. Nasi po raz kolejny wyszli trzema napastnikami w ataku, co wyraźnie sprawiało kłopoty obronie gości. Pierwszy gol padł w 12 minucie. Kombinacyjną akcje formacji ofensywnych pięknym strzałem przy słupku z około 15 metrów zakończył Daniel Palkij, który wreszcie zaczyna grac na miarę swoich wysokich umiejętności. W 23 minucie dochodzi do dramatycznej sytuacji. Napastnik gości w walce o piłkę trafia nogą w głowę interweniującego Bacę(Mateusz Łazarczyk). Nasz bramkarz upada na ziemie i traci przytomność. Prócz oddechu i pulsu nie było żadnych oznak życia. Krew z nosa i jamy ustnej sprawiła że na sztab szkoleniowy Dobrzanki padł blady strach. Wszyscy na boisku wraz z sędziami i drużyna Ogniwa z niepokojem czekali na przyjazd karetki pogotowia. Ta zjawiła się po 10 minutach(trochę późno panie szofer ). Mateusz już na murawie po około 5 minutach odzyskał przytomność. Był wyraźnie przytłumiony i nic nie pamiętał. Karetka pogotowia zabrała go do szpitala. Nie znamy dokładnej diagnozy ale trener kontaktował się z Bacą. Baca dziękuje kolegom za walkę do końca i 3 pkt. Mówi że boli go głowa ale w niedziele będzie gotów. Naszego bramkarza odwiedził również Prezes oraz Kapitan drużyny. Niestety nie dowiedzieli się szczegółów dotyczących zdrowia Mateusza od lekarzy. Mateusz spędzi noc w szpitalu a diagnozę poznamy jutro! Po tej sytuacji gra została kontynuowana. Nadal nasi byli w ataku i pachniało kolejnym golem. Niestety błąd w grze defensywnej wykorzystali goście którzy prostopadłym podaniem uruchomili swojego napastnika. Ten sam na sam z Grześkiem Niką wygrał pojedynek i na tablicy świetlnej wynik 1:1. Do przerwy wynik nie ulega zmianie.

Po przerwie niespodziewanie w 54 minucie goście wychodzą na prowadzenie. Kapitalna akcja lewym skrzydłem fantastyczne dośrodkowanie i piękny gol napastnika Ogniwa, który znajduję się między naszymi stoperami. Akcja godna ligi angielskiej. Odpowiedź jest błyskawiczna w 60 minucie Kapitan Maciej Gąsior ucina spekulacje na temat porażki. Rzut wolny z 25 metrów, strzał i WIDŁYYYYYYYYYY. Która to już bramka kapitana z wolnego? Trudno zliczyć!  Strzał z 12 metrów Ten sam zawodnik po zmianie systemu gry przeprowadza kolejną fantastyczną indywidualną akcję po której zdobywa prowadzenie. Strzał Maćka trafia przy słupku. Nasi prowadzą. Niestety w 70 minucie błąd ustawienia naszej defensywy wykorzystuje pomocnik gości. Oddaje bardzo ładny strzał z około 20 metrów. Nasz bramkarz zasłonięty przez obrońców nie jest w stanie interweniować i piłka wpada w okienko bramki. W tym momencie mecz nabiera rumieńców. Akcja za akcje, stały fragment za stały fragment. Gdy wydaje się że sędzia skończy mecz nadchodzi 92 minuta. Długie podanie Maćka Gąsiora dochodzi do Daniela Palkija, który gubi obrońcę i wychodzi sam na sam z Cięciwą Sebastianem(bramkarz Ogniwa). Daniel kładzie Sebastiana i pakuje piłkę do pustej bramki. Trybuny mimo że nie zapełnione szaleją! Zwycięstwo w takich okolicznościach i po takich chwilach grozy bardzo cieszy i dodaje wiary w swoje umiejętności. Mimo prostych błędów i to czołowych piłkarzy  cała drużyna pokazuje charakter i wolę walki. Dziękujemy wam za trud i zdrowie wsadzone w ten mecz. Dla takich chwil warto być kibicem DOBRZANKI.

PS: Trzeba się zastanowić czy czasem nie warto podyktować kilka żółtych kartek temperując tym samym zachowania piłkarzy obu drużyn. Postawa sędziego zdecydowanego i konsekwentnego odstrasza potencjalnych drwali od ścinania z nóg. Myślę iż czasem ta żółta kartka może sprawić, że sytuacji podobnych do tej w 23 minucie będzie mniej. Stwierdzenie to kierujemy do sędziów oraz obserwatorów zawodów sportowych. Myślę że warto się nad tym zastanowić tym bardziej iż chodzi o nasze zdrowie.

Dodane przez: Jarinho, wyświetleń: 4916, Skomentowano 47 razy