2021-05-02 17:30

Dobrzańska masakra piłą mechaniczną!!! 2006-10-22
00:00:00

W dzisiejszym spotkaniu nasi juniorzy wyraźnie zwyciężyli 5:1 (3:1 do przerwy) w potyczce z juniorami zespołu KS Tymbark. Już w 2 minucie bramkę z rzutu karnego zdobył Grzegorz Palkij, którego wypracował Tomasz Kuchta. Mimo prowadzenia "nasi" nie ustępowali w atakach, czego wynikiem było zdobycie bramki w 11 minucie. Po perfekcyjnym dośrodkowaniu Niedojada, Dziadoń przymierzył w długi róg, nie dając szans bramkarzowi rywali. Zaraz po tym goście zdobyli kontaktową bramkę, po nieporozumieniu naszych stoperów - jednak to by było na tyle z ich strony. Później swoje okazje mieli Niedośpiał i Niedojad, ale ten pierwszy mimo faulu rywala nie przewrócił się - za wszelką cenę chcąc oddać strzał. Niestety został on zblokowany. Natomiast drugi z wymienionych zawodników świetnie przyjął piłkę na klatkę piersiową, ale oddany przez niego strzał był minimalnie niecelny. Gospodarze do przerwy kontrolowali przebieg spotkania i w 45 minucie bramkę do szatni zdobył Tomasz Kuchta, po dwójkowej akcji z Lachem. Zaraz po tej sytuacji sędzia ukarał czerwoną kartką stopera Tymbarku za krytykowanie orzeczeń sędziego, czyli tzw. „pyskówkę”.
Tuż po przerwie do odrabiania strat ruszyli goście, ale ich ataki na nic się zdały, gdyż nasza obrona stanowiła mur nie do przejścia. W 63 minucie po świetnie wyprowadzonej kontrze przez środek pola i błędzie stopera gości, Lach wyszedł „sam na sam” z bramkarzem, nie dając mu żadnych szans obrony - lobem umieszczając futbolówkę w siatce. W dalszych losach meczu dobrzanie zdecydowanie zdominowali środek pola i mieli wyraźną przewagę w posiadaniu piłki. W 90 minucie po przejęciu piłki przez Dziadonia i jego prostopadłym zagraniu do Niedojada, ten ostatni wyszedł „sam na sam” i strzelił technicznie obok bramkarza. Warto podkreślić dobrą grę zmienników, którzy zastąpili zawodników przesuniętych do drużyny seniorskiej. Palkij i Ranosz w pełni wywiązali się ze swoich zadań. Juniorzy pokazali w tym meczu charakter i wreszcie zagrali spotkanie na miarę swoich możliwosci. Były to jedne z lepszych zawodów w ich wykonaniu, trudno wskazać piłkarza spotkania, bo naprawdę wszyscy grali z wielkim zaangażowaniem i pokazali, że są drużyną, z którą będzie się trzeba liczyć w tych rozgrywkach. Gratulacje!!!

DOBRZANKA - KS TYMBARK 5:1

Bramki dla Dobrzanki: Palkij, Dziadoń, Kuchta, Lach, Niedojad.

Dodane przez: Jarinho, wyświetleń: 2590, Skomentowano 0 razy