Solenizantowi życzymy...

Wszystkiego naj... naj... najlepszego i wielu wspaniałych bramek w barwach Dobrzanki!

Mordarka 0:3 DOBRZANKA 2007-04-21
19:44:00

W dzisiejszym meczu I Ligi Juniorów Starszych okręgu Nowosądeckiego między drużynami Mordarki a Dobrzanki padł wynik 0 do 3 dla gości z Dobrej. Drużyny te znały się bardzo dobrze z meczów sparingowych które rozgrywały miedzy sobą w przygotowaniach przed sezonowych , dlatego też trenerzy i piłkarze nie mogli zaskoczyć rywali z boiska niczym szczególnym. Mecz stał na dobrym poziomie, obie drużyny grały szybko, wytrzymały kondycyjnie . Pierwsza połowa przebiegała pod przewagą Dobrzanki która stworzyła kilka ciekawych sytuacji. Pierwsza bramka padła po prostopadłym podaniu Arka Zawady do wchodzącego w tępo Tomasza Niedojada który płaskim strzałem przy słupku umieścił piłkę w siatce. Drugi gol padł po bardzo ładnej akcji całej drużyny. Po odzyskaniu piłki przez obronę piłka trafiła do naszych pomocników którzy wyprowadzili piłkę wymieniając kilka szybkich podań z napastnikami po czym zagrali prostopadłą piłkę do wchodzącego z lewego skrzydła Jakuba Janasa który dośrodkował prosto na Grzegorza Palkija. Nasz napastnik wykazał się wyjątkowym sprytem przyjmując piłkę z powietrza, mimo krycia przez stopera gospodarzy i bez zbędnej straty czasu z półobrotu oddał strzał który sprawił spore problemy bramkarzowi gospodarzy. Do przerwy wynik nie uległ zmianie a Dobrzanie kontrolowali sytuacje. W drugiej połowie trener zdecydował się na zmianę Tomasza Niedojada który w tym dniu rozgrywał dobre zawody w celu zostawieniu go na niedzielny mecz seniorów którzy przeżywają drobne kłopoty kadrowe. Miejsce Niedojada zajął młody skrzydłowy Paweł Kuchta. Druga połowa przebiegała pod znakiem przewagi drużyny Mordarki która przejęła inicjatywę tworząc kilka akcji zakończonych strzałami z drugiej linii. Gospodarze mieli też dwie sytuacje bramkowe po zamieszaniu w polu karnym mogli pokusić się o bramkę niestety brakło zdecydowania i precyzyjnego strzału. Dobrzanka ograniczyła się do gry obronnej i wyprowadzaniu kontrataków. W 83 minucie po błędzie formacji defensywnych drużyny Mordarki padł gol strzelony przez Tomasza Kuchte który prze lobował bramkarza miejscowych. Przy bramce tej duży udział miał Karol Ranosz który pewną interwencja w obronie przeniósł ciężar gry pod bramkę Mordarki , przypłacając to przypadkowym uderzeniem w twarz po którym doznał krwotoku z nosa i musiał opuścić boisko do końca meczu. Na szczęście uraz nie okazał się aż tak grozny na jaki wyglądał. Reasumując mecz nie był jakiś super porywający ale Dobrzanka byłą drużyną lepszą, dojrzalszą i wygrała zdecydowanie. Należy podkreślić dobrą grę naszych napastników którzy w drugim meczu z rzędu strzelają rywalom 3 bramki. Kolejnym atutem jest dobre przygotowanie fizyczne całej drużyny oraz świetna atmosfera i wielka ambicja naszych młodych zawodników . Za tydzień rywalem Dobrzanki będzie Muszyna, okaże się czy Dobrzanie utrzymają formę i powalczą o górne lokaty w tabeli na dłużej. Gratulujemy zwycięstwa i oby kolejne mecze były zwycięskie dla naszej DOBRZANKI!!!

Skład: Gerard Otwinowski(7)- Joniec Michał(7), Niedośpiał Robert(8), Artur Podgórni(7), Ranosz Karol(7) [83 min Podgórni Przemysław]- Tomasz Kuchta(9), Janas Jakub(7) [85 min Piechówka Krzysztof], Arkadiusz Zawada(7), Karol Dziadoń(6,5)- Tomasz Niedojad(8) [45 min Kuchta Paweł(6)], Palkij Grzegorz(9)