2021-05-02 17:30

Kolejne Zwycięstwo Juniorów!!!! 2007-04-28
21:59:00

W dzisiejszym spotkaniu juniorów starszych między Dobrzanką a Popradem Muszyna rozegranym o godz 17 na naszym stadionie padł wynik 2:0 dla gospodarzy. Spotkanie mógło się podobać było dużo walki, szybkie tempo dużo pojedynków w powietrzu a mimo to mecz był stosunkowo czysty. Trzeba przyznać że trójka sędziowska prowadziła zawody w sposób profesjonalny dzięki czemu mecz miał spokojny przebieg bez większych sytuacji problematycznych. Nasi zawodnicy podeszli do tego meczu bardzo zmotywowani, chcieli podtrzymać serie zwycięstw w tej rundzie i pokonać mocnego rywala z Muszyny. Dzięki agresywnej grze, pressingu na połowie przeciwnika zakładanego już przez naszych napastników, skracaniu pola gry, Dobrzanka opanowała środek boiska i prowadziła grę na połowie przeciwnika. Z powodu stanu naszej murawy(nie trzeba chyba tłumaczyć) obie drużyny stosowały proste środki angażując swoich napastników do ostrej walki w powietrzu. Pierwsza bramka padła w 30 minucie. Do wybitej przez obrońców piłki, w środkowej strefie boiska dobiegł Karol Dziadoń, który mocnym precyzyjnym strzałem z około 30 metrów w okienko bramki dał prowadzenie naszej drużynie. Do przerwy wynik nie uległ zmianie, nadal trwała ostra walka w śrdokowych strefach boiska oraz miedzy napastnikami a stoperami obu drużyn.
Po przerwie do agresywniejszej gry przystąpiła drużyna z Muszyny, która podkręciła tempo spotkania. W 65 minucie gry do piłki na prawym skrzydle dopadł Tomasz Kuchta , który zdecydował się na zbiegnięcie do środka i uderzenie piłki lewą noga. Piłka została przez niego uderzona nie czysto a do tego strzału dopadł Grzegorz Palkij, wyszedł "sam na sam" z bramkarzem i spokojnym technicznym strzałem po ziemi obok interweniującego golkipera ustalił wynik meczu na 2:0. W dalszej części spotkania trener Muszyny dokonał kilku zmian dając szansę na grę zawodnikom rezerwowym. Dobrzanka do końca meczu nie oddała już prowadzenia. Na podwyższenie rezultatu szansę miał jeszcze Grzegorz Lach, który będąc pod kryciem obrócił się i oddał strzał z około 17 metrów minimalnie chybiąc obok okienka bramki. W 80 minucie z rzutu wolnego z 40 metrów podobnym strzałem co w meczu z Grybowią popisał się Robert Niedośpiał i znów piłka przeleciała tuż nad poprzeczką. Reasumując mecz był ciekawy obie drużyny mimo fatalnych warunków grały otwarty ofensywny futbol. Dobrzanka była drużyną lepszą, bardziej zdeterminowaną, posiadała lepsze przygotowanie fizyczne i zasłużenie wygrała ten mecz. Za tydzień kolejny mocny przeciwnik, mamy nadzieje że nasza młoda DOBRZANKA potwierdzi wysoką formę i na gorącym terenie w Łososinie Dolnej odniesie zwyciestwo.

DOBRZANKA DOBRA – Poprad Muszyna 2:0 (1:0)

Bramki: Karol Dziadoń 30 min, Palkij Grzegorz 65 min. Widzów: 60

Dobrzanka: Nika 8 – M. Joniec 9 , A. Podgórni 8 , R. Niedośpiał 8 , G, Otwinowski 8 - T. Kuchta 8, Arkadiusz Zawada 8 , Karol Dziadoń 9 , Lach Grzegorz 8 – G. Palkij 9 , (88 K, Piechówka), T. Niedojad 8 (85 J. Janas) Ponadto w drużynie byli: Ranosz Karol, Przemysław Podgórni, Kuchta Paweł.