Zwycięstwo juniorów z wymagajacym rywalem! 2011-05-21

Powiększ
DOBRZANKA DOBRA 3:2(1:0) Barciczanka Barcice

Gole: 2x Krywoborodenko Marcin, Kubowicz Mateusz

DOBRA: Kołodziej- Jantos, Opyd(45 Iwański), Chochół Ł, Skwarczek- Krywoborodenko(90 Niedojad), Czyrnek, Kubowicz, Kulig(88 Hołuj)- Chochół K(70 Palka A II), Bień

Na pierwszy efekt sękoweskiej nauki nie trzeba było długo czekać. Maksymalnie zmotywowani i doskonale wiedzący czego chcą juniorzy, w bardzo dobry stylu rozprawili się z kolejną drużyną czoła tabeli. Dziś była to Barciczanka Barcice, której w jesiennej rudzie ulegliśmy 3:0. Jednak dziś była to inna drużyna Przede wszystkim skuteczna.
Od początku Dobrzanka ambitnie starała się grać swoje. Pierwsze 20 minut należało do dobrzan. Jenak potem brakło jak by drugiego tchu, kilka naprawdę ciężkich minut czekało juniorów. I przede wszystkim dzięki fantastycznej postawie kapitana S. Kołodzieja, wyszliśmy z tego bez żadnego szwanku.
Z czasem jednak rozkręcaliśmy znów, a czego efekt, w postaci najwyższej, to jest bramki, doczekaliśmy się w 45. minucie, gdy po prostopadłym, górnym podaniu M. Bienia, M. Krywobrodenko urokliwym strzałem umieścił piłkę pod poprzeczką bramki.
W przerwie doszło do pierwszej ze zmian, za D. Opyda pojawił się M. Iwański.
Druga miała oczywiście charakter defensywny, aczkolwiek jak się okazało było w niej więcej ofensywnych korzyści niż w pierwszej.
Z początku wydawało się, że mecz będzie miał bardzo podobny przebieg do tego z Płomieniem na jesień, wygranym 1:0. Jednak przypuszczenia rozpadły się 60 minucie gdy po faulu na Łukaszu Czyrnku, jedenastkę pewnie wyegzekwował M. Krywoborodenko.
Jakby tego było komuś mało, to 5 minut później po fantastycznej solowej akcji wynik podwyższył M. Kubowicz. Trzy do zera i teoretyczne zwycięstwo w kieszeni. Teoretycznie, bo w wtedy, niczym za dotknięciem magicznej różdżki barciczanie odzyskali skuteczność i w ciągu 7 minut strzelili dwa gole. Zaowocowało to niesamowitymi nerwami na koniec. Jednak drużynie Dobrzanki udaje się dowieźć pozytywny rezultat do końca i zainkasować trzy bardzo ważne punkty.
Dodane przez: Marcel, wyświetleń: 3069, Skomentowano 0 razy